Леонід Глібов – відомий український байкар, письменник, поет й громадський діяч. Людина, ім’я якої чули і дорослі, і діти. Його творчість здатна зачарувати читачів з перших хвилин. Головна тема байок Глібова – несправедливість суспільного устрою.
Народився майбутній письменник 5 березня 1827 року у селі Веселий поділ, що на Полтавщині в сім’ї управителя маєтків магнатів Родзянків. Був хворобливою дитиною, початкову освіту здобув вдома. Свій перший вірш Глібов написав у 13 років. Подарував світові чимало робіт: 107 байок українською мовою, 43 поезії, 27 віршованих загадок, казки, поеми та інше. Одні з найвідоміших його творів: “Ведмідь-пасічник”, “Вовк та ягня”, “Зозуля і півень”, “Квіти”, “Муха й бджола”, “Синиця”… Помер байкар 10 листопада 1893 року в Чернігові від астми та хвороби серця.
Пропонуємо вам ознайомитися із цікавими, подекуди трагічними фактами із життя Леоніда Глібова.
- Був чудовим вчителем, якого любили учні. Працював викладачем історії та географії у дворянському училищі Подільської губернії. У 1859 році став викладачем географії у Чернігівській чоловічій гімназії. Його учнем був батько Лесі Українки – Петро Антонович Косач.
- Свої твори Леонід Глібов друкував у журналі “Основа”, що виходив тоді у Петербурзі. Також у 1861 році письменник почав видавати тижневик “Черниговский листок” російською та українською мовами.
- Перша збірка його байок вийшла у Києві 1863 року. Вона містила 36 творів. Майже весь цей тираж був знищений у зв’язку з підписанням валуєвського циркуляра.
- В останні роки життя, через хворобу, у нього сильно погіршився зір, але продовжував писати під лінійку з лупою.
- Незадовго до смерті Глібов продиктував близькому приятелеві свою останню байку «Огонь і Гай», якій судилося стати своєрідним заповітом поета.
- На місці його будинку у Чернігові встановлено пам’ятний знак.
Книжкова виставка до дня народження Леоніда Глібова |
Немає коментарів:
Дописати коментар