Леся Українка посідає почесне місце в пантеоні українських літературних класиків. «У європейській літературі ХХ століття не було видатнішої жінки», – так висловилася про Лесю Українку сучасна письменниця й інтелектуалка Оксана Забужко.
Леся Українка – літературний псевдонім видатної української письменниці, перекладачки, публіцистки, критикині, культурної діячки Лариси Косач-Квітки. Вона народилася 1871 року в сім’ї поміщика, мецената Петра Косача, який високо цінував літературу й живопис, та письменниці Ольги Драгоманової-Косач, яка творила під псевдонімом Олена Пчілка. Дитинство Лариси Косач пройшло на Волині: у Звягелі (Новоград-Волинський), Луцьку, Ковелі та Колодяжному. Одним із найбільших авторитетів малої Лесі був дядько Михайло Драгоманов – учений, громадський діяч. Він мав великий вплив на формування світогляду Лесі Українки, цінною вважається їхня епістолярна спадщина.
Лариса Косач багато часу приділяла власній освіті. Їй доводилося чимало вчитися самостійно, у цьому їй допомагала мама. Леся Українка знала багато мов: слов’янських та інших європейських. Окрім них, володіла латинською та давньогрецькою. У 19 років Леся Українка написала підручник для своїх молодших сестер і брата «Стародавня історія східних народів». Велику увагу письменниця та її родина приділяли перекладам творів класиків українською, усвідомлюючи важливість включення в світове культурне поле. Зокрема, Леся Українка перекладала Адама Міцкевича, Генріха Гейне, Гомера, Віктора Гюґо, Ґергарта Гауптмана, Моріса Метерлінка, Моріса Верна та інших.
Творчість Лесі Українки є багатогранною: драматургія, поезія, проза (оповідання, казки, повісті), літературна критика, статті суспільно-політичного характеру, переклади, епістолярна спадщина, записи фольклорного надбання. Письменниця збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами. Внесок Лесі Українки – ще й у тому, що вона виводила українську літературу на світовий рівень. Літературні критики відзначають: творчість Лесі Українки є напрочуд європейською, універсальною, такою, що піддається новим прочитанням й переосмисленню у різні історичні періоди. За творами письменниці, поставлено поетичні вистави, спектаклі, балети, поезія покладена на музику, а за мотивами знято фільми та мультфільми. Перевидання й нове візуальне оформлення творів Лесі Українки здійснюються сьогодні, до її спадщини звертаються сучасники.Найновіше та найповніше академічне зібрання творів сягає 14-ти томів.
У шкільній бібліотеці разом з учнями організовувався фотоквест про життя та творість Лесі Українки, те переглядяд відео про її життєвий шлях та написані твори.
Ви також маєте можливість перевірити свої знання про життя нашої поетеси: https://mamabook.com.ua/onlinetest/fotokvest-10-ilyustraciy-zapitan-pro-zhittya-ta-tvorchist-lesi-ukrainki/
Також організована літературна композиція "Житття,як драма".