21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Сьогодні наш український народ відзначає День Гідності та Свободи. Нелегко здобувається свобода нашим народом. Мужні сини і доньки віддають своє життя за нашу свободу
Історія свята
Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.
В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.
Через 9 років в 2013 році відбулися трагічні події на Майдані, які коштували життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада тисячі громадян зібралися на Майдані незалежності з протестами проти курсу на Росію. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян. 18-20 лютого відбулися жорсткі сутички з протестувальниками. Десятки українців загинули, а президент Віктор Янукович втік з країни.
В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.
1. Істинна гідність подібна річці: чим вона глибше, тим менше видає шуму. (Мішель де Монтень)
2. Гідність людини є дорогоцінні камені, які красивіше грають в оправі скромності. (Люк де Клап’є де Вовенарг)
3. Гідна людина не та, в якої немає недоліків, а та, в якої є чесноти. (Василь Йосипович Ключевський)
4. Ознака справжньої гідності людини в тому, що навіть заздрісники його змушені хвалити його. (Франсуа де Ларошфуко)
5. Свобода – це вміння сказати “так” своїм мріям. Гідність – це вміння сказати “ні” своїм страхам. (С.Вакарчук)
6. Неминуче треба приймати з гідністю. Сльози, які ви проливаєте через неминуче, мають залишатися вашим секретом. (Марлен Дітріх)
7. Ставлення до дитини — міра духовної гідності людини. (Янка Бриль)
8. Закон гідних – творити добро і не сваритися. (Лао-цзи)
9. Гідність людини не в її походженні. Бог не створив рабства, але обдарував людину свободою. (Іоанн Златоуст)
10. Не те шкода, що людина позбулася своїх грошей, будинку, маєтку – все це не належить людині. А те шкода, коли людина втрачає свою справжню власність – свою людську гідність. (Епіктет)
11. Не можна нічого добитися без почуття власної гідності! (Доктор Хаус)
12. Людина, яка дійшла до усвідомлення своєї гідності, чинить по-людськи тому, що їй так чинити природніше, легше, властивіше, приємніше, розумніше. (Герцен Олександр Іванович)
13. Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють. (Дж. Міль)
14. Рабство знищує людину ще до того, як вона починає любити свої кайдани. (Л. Вовенарг)
15. Немає людини, яка б не любила свободу; але справедлива людина вимагає її для всіх, а несправедлива — лише для себе. (Л. Берне)
16. Я не згоден з тим, що ви говорите, проте буду до останньої краплини крові захищати ваше право висловлювати свою думку. (Вольтер)
17. Людина виховується для свободи. (Гегель)
18. Рівність — це єдина і міцна основа для суспільного устрою, для порядку, законності, добрих звичаїв і відбору на високі посади людей, які справді для них придатні. (Б. Шоу)
В шкільній бібліотеці відбулася виставка "Революція Гідності в світилах"
Немає коментарів:
Дописати коментар