середа, 27 квітня 2022 р.

26 квітня- День пам'яті Чорнобильської трагедії

 


     
Сьогодні весь світ згадує річницю трагедії, що трапилася на Чорнобильській АЕС 36 років тому - два теплові вибухи та подальше руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Саме так розпочалося страшне лихо на українській землі  в ніч на 26 квітня 1986 року...

       Суміш із розплавленого металу, піску, бетону і частинок палива розтікалася під реакторними приміщеннями. В результаті аварії стався викид радіоактивних речовин і зараження ними великих територій. Зупинити виверження радіоактивних речовин зі зруйнованого реактора вдалося лише наприкінці травня 1986 року.

    Ми низько вклоняємося тим, хто не шкодував своїх сил і здоров’я, аби зупинити згубні наслідки Чорнобильської катастрофи. Основна частина робіт з ліквідації аварії виконувалася в 1986-1987 роках. Проте роботи на об'єкті «Укриття» тривали і потім. За всі роки ліквідаторами стали приблизно 600 тисяч осіб. Кожен із цих людей - герой. І ми маємо завжди пам'ятати їхній подвиг!

     36 років тому тисячі ліквідаторів ціною власного життя рятували світ від смертельного випромінювання.

Ми схиляємо голову перед героїчним подвигом пожежних, працівників ЧАЕС, медиків, військовослужбовців, учених та всіх, хто став тоді на захист людства.

      Нині, у 2022 році, ми зіштовхнулися з новою страшною загрозою – ядерною небезпекою. Сподіваємося, що цивілізований світ зробив висновки та зможе стримати агресора.





субота, 23 квітня 2022 р.

Майстер-клас з розписування писанок "Відкрий чарівну душу Великодня"


        Писанка – символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду, символ сонця, тепла і вічності, а також незамінний атрибут Великодня.
      Весна на Україні. Воскресає природа. Наближаються Великодні свята. І беруться українці від великого до малого за дуже давнє мистецтво розпис писанок. Долучилися до цієї традиції напередодні Великодня наші учні. Школярі  відкрили  для себе красу української культури, ставши  учасниками   майстер-класу з розпису писанок.
      Писанкарство – один із видів декоративно – прикладного мистецтва на Україні. Під час проведення  майстер – класу учні ознайомилися зі  значення стародавнього свята Пасхи, символами на писанці , значенні кольорів,дізналися про магічне значення писанки,також  розписали  власну писанку. 
     Школярі  гарно  приготувалися, взявши писачки, віск, свічки, яйця, барвники. Писанка містить багато таємниць і має чарівну силу.
       Це не просто розвага, це перш за все оберіг. Символи, які наносять на яйця, мають своє значення, вони можна сказати програмують на щастя, урожай чи щось інше, залежно від символу.            Братися писати писанки  слід лише з чистими руками та помислами,руки слід помити ,щоб змити негативну енергію. Ну і, звісно, за справу потрібно сідати з хорошим настроєм. Школярі одержали задоволення від майстер – класу, який провели та підготували для них, вчитель музичного мистецтва Ридз В.М, педагог-організатор Кравець І.І, та бібліотекар Галайко М.В.
     



пʼятниця, 22 квітня 2022 р.

Всесвітній день книги і авторського права

 

 Читайте! Читайте! Читайте!

Читайте не поспішаючи, щоб не втратити

жодної краплі змісту книги.

Читайте! Нехай не буде жодного дня,

коли б ви не прочитали хоча б однієї

сторінки з нової книги!

К. Паустовський

          Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності.              Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління.      Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

      Щиро вітаю всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!


Вислови про книгу

Книги – морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.

Іван Франко

Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням. Овідій

Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні. Життя зробить усе інше. Ф. Достоєвський

Завдання книги - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його. Корчак Я.

Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. Рильський М.

Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя, треба ввести її у світ книг. Сухомлинський В. О.

Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння. Шевченко Т. Г.

Читання - це створення власних думок за допомогою думок інших людей. М.О. Рубакін

Вчасно прочитана книга - величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник. П.А. Павленко

Найкорисніші ті книги, які змушують читача доповнювати. А. Вольтер

Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити. Дідро

понеділок, 18 квітня 2022 р.

Будь дружнім до довкілля


      Природа - це безпосередня середа проживання людини і не тільки, дуже важливо дбайливо до неї ставитися, передати її наступним поколінням. Таке завдання, як охорона навколишнього природного середовища, на сьогоднішній день, стоїть перед цілим людством.

      Все частіше ми скаржимось на погане повітря, неякісну воду, бруд на дорогах, погіршення здоров'я, неякісні продукти, вирубку лісів... І якщо ми будемо продовжуватимемо лише пасивно спостерігати, то подальше погіршення стану довкілля неминуче.

      Кожен з нас може змінити свій спосіб життя, щоб допомогти природі. Почати можна з малого, поступово переходячи до більш серйозних кроків, і ви внесете свій внесоку в спільну справу– захисту навколишнього середовища. Зверніть увагу на свій будинок і повсякденні звички. Поділіться своїми знаннями з оточуючими. Ми можемо жити в злагоді з природою, і повинні захистити нашу планету - наш спільний дім.

Практичні поради на кожен день, як бути дружнім до довкілля:

       Почніть з себе! Махатма Ганді сказав: «Якщо ти хочеш зміну в майбутньому - стань цією зміною в сьогоденні».

      Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вони споживають в 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.

       Вимикайте на ніч комп'ютер, телевізори. Комп'ютери та деякі інші прилади (телевізори, hi-fi системи) споживають енергію навіть в сплячому режимі, тому вимикайте прилади повністю, коли вони не використовуються (виймайте вилку з розетки).

        Сортуйте сміття. Окремо зібрані відходи - це не сміття, це вторинна сировина.

       Ходіть за покупками з еко-торбами. Намагайтеся не брати пропоновані пластикові пакети в магазині, заведіть свою торбу з екологічних матеріалів і носіть її з собою.

      Не використовуйте одноразове. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.

      Позбавтеся від неекономічної техніки. При покупці звертайте увагу на економічність техніки (маркування А, А+, Energy Star), таким чином можна зменшити свій рахунок за електроенергію на 30%.

       Встановіть водо лічильник. Встановивши квартирний водолічильник, ви заощадите на комунальні послуги і в той же час допоможете природі.

       Правильно обирайте побутову хімію. Перед покупкою миючих засобів обов'язково зверніть увагу на їх склад, зазначений на упаковці та уважно прочитайте інструкцію.

       Здавайте макулатуру. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам жаль ліс, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття.

       Обирайте корисне для себе та природи. Обирайте екологічно безпечні продукти, вирощені без застосування добрив і пестицидів.

     Даруйте не потрібні речі. Віддавайте їх іншим людям, таким чином Ви даєте друге життя речам, які будуть приносити користь.

     Частіше ходіть пішки. Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь Вашому здоров'ю.

    Екологічна агітбригада «ЕКО-покоління». Збережемо природу для мене, тебе і для всього народу



пʼятниця, 15 квітня 2022 р.

Акція "Подаруй дерево школі"

    

    Випускники КЗ "Настасівський ЗЗСО" , на згадку про себе на території школи висадили декоративні кущі та дерева, які своєю красою будуть милувати око жителів села





понеділок, 11 квітня 2022 р.

Авіація України

 

        Дані щодо типів та кількості авіаційної техніки у складі армій країн світу. Загалом зараз бойовий повітряний флот світу нараховує понад 50 тисяч літаків та гелікоптерів (53 271 од.), що на 292 зразки, або 0,6% менше у порівнянні з минулорічним періодом.

      У довіднику також наведені дані про бойових склад Повітряних сил ЗС України, армійської авіації та повітряних засобів морської авіації. Так, за даними FlightGlobal, бойовий склад винищувальної та фронтової авіації України нараховує 43 МіГ-29, 26 Су-27, 12 Су-24 та 17 Су-25 (станом на грудень 2021р) 

      Всього близько 600 військових частин, 2800 літальних апаратів різного призначення, більше 120 000 військовослужбовців. До складу ВПС України перейшли три повітряні армії (1100 бойових літаків):
Винищувачі: МіГ-29, Су-27
Ударні літаки: Су-25
Розвідники: Ан-30, Су-24МР

      Повітряні сили ЗСУ мають на озброєнні авіапарк радянських літаків, який невпинно застаріває й потребує заміни. Винищувачі Міг-29, незважаючи на конструктивну надійність і невтомну роботу інженерно-технічного складу, усе таки є минулою епохою. Застарів не тільки літак, а і боєприпаси з його боєкомплекту. В умовах війни поставка запчастин була припинена. 

      Експлуатація винищувачів Міг-29, Су-27, штурмовиків Су-25 і бомбардувальників Су-24 значно ускладнилась. Часті поломки на цих зразках не рідкість. Це результат того, що в останні тридцять років у армію не надійшло жодного нового літака

Універсальний гелікоптер Мі-8


Ударний гелікоптер Мі-24




                                                     Багатоцільовий гелікоптер Мі-2МСБ-В





      МСБ-6 «Отаман» — новий проєктований український багатоцільовий середній гелікоптер, призначений для перевезення пасажирів та вантажів, розробки компанії Мотор Січ.
    Ан-225 «Мрія»  — найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова

        Ан-225 з максимальною злітною масою 640 т є найважчим літаком у світі. Для порівняння, третій за вантажопідйомністю (після Ан-124 «Руслан»американський військово-транспортний літак C-5 Galaxy має максимальну злітну масу 381 т.

       У листопаді 2004 року Міжнародна федерація повітроплавання внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса за його 240 рекордів.

  • рекорди з перевезення максимального комерційного вантажу в 247 т;
  • абсолютний рекорд вантажопідйомності — 253,8 т;
  • перевезення найважчого в історії авіації моновантажу — 187,6 т — з Франкфурта (Німеччина) до Єревана (Вірменія);
  • перевезення найдовшого в історії авіації моновантажу — 42,1 м     



неділя, 3 квітня 2022 р.

Міжнародний день дитячої книги

          

       Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає День дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Свято вирішили відзначати 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен.

       Першими дитячими творами були перекази, розповіді, оповідання, пісні, що передавалися в усній формі. Вони були покликані розважати та навчати малечу. Та перші серйозні кроки зі створення дитячої літератури з’явилися тільки у 18 столітті після того, як заговорили про інститут дитинства. 

     Так, в 1744 році світ побачила перша дитяча книжка розважального характеру під назвою «Маленька гарненька кишенькова книжечка». Її автором та видавцем був популяризатор дитячої книги тих часів – Джон Ньюбері. Видання відрізнялося гарною обкладинкою та захоплювало дітлахів веселими іграми та яскравими ілюстраціями.

      Перша друкована дитяча книга в Україні з’явилася в 1574 році. Це було навчальне видання під назвою «Руська граматика, або Буквар». Підручник видав перший український книговидавець Іван Федоров у львівській друкарні. До складу видання увійшла абетка, а також зразки та вправи читання. В ці часи здебільшого випускалися навчальні дитячі книги. А вже у 18 столітті починають виходити книги для читання.

     Величезний вклад у розвиток дитячої української книжки зробив Іван Франко. Під кінець 18-го – на початку 19-го століття виходять казки та оповідання для маленьких читачів. Автор не просто пише казки, а намагається скерувати дитячу уяву від казкових героїв та подій до реалій справжнього життя. Франкові оповідання розповідають про життя простих сільських дітей – «Малий Мирон», «Грицева шкільна наука», «Під оборогом», «Олівець» та багато інших. Діти з захопленням зачитувались казкою «Лис Микита». 



Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць

Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць