пʼятниця, 29 вересня 2023 р.

30 вересня Всесвітній день бібліотек

    



        Бібліотека - це храм, де завжди народ зберігав духовність, знання та мудрість. У давнину бібліотеку називали «Дім життя», «Притулок мудрості», «Аптека для душі». Щоб ви не робили, чим би ви не займалися, вам завжди буде потрібен розумний і вірний помічник – книга. Адже книга дивовижний скарб людства. Саме крізь книгу ми пізнаємо світ, мандруємо світом, робимо цей світ краще. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє кожну людину.

     Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну.

    Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

     Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. У них працює понад 52 870 співробітників, а послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів. Спробуйте тепер сказати, що бібліотеки — це минуле століття. Нічого подібного!

   У нашій бібліотеці було проведено інформаційну хвилинку для учнів початкової школи,де учні могли ознайомитись з бібліотекою, почути історію їх створення,та весело провести час, разом розмальовуючи тематичні малюнки. 

     Для учнів старших класів, було організовано ознайомлення з історією створення, цікавих фактів, та вікторин у формі презентації.




вівторок, 19 вересня 2023 р.

21 вересня Міжнародний день миру

 


Мир - головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі - основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.

День миру був заснований 30 листопада 1981 року і протягом 20 років відзначався в день відкриття сесії ООН кожен третій вівторок вересня.

У 2001 році була прийнята резолюція про проведення Міжнародного дня миру щорічно 21 вересня. ООН проголосила свято днем ​​відмови від насильства і припинення військових дій в усьому світі.

В якості емблеми на 21 вересня, Міжнародний день миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.


Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні. З нагоди Дня миру в шкільній бібліотеці був проведений пізнавальний захід "Ми за мир".

 

Учні початкових класів ознайомились з відеопрезентацією створення свята,його історію та складали асоціативний кущ «Ми за мирне небо України», писали побажання. Учні з захопленням малювали тематичні розмальовки . Також створювали символ свята-голубів миру. В усіх класних колективах пройшли інформаційні хвилинки «Хай буде МИР на всій землі"









середа, 13 вересня 2023 р.

Арт-стріт "Покоління незламних"

 

                     Арт-стріт "Покоління незламних"

       У Настасівському ліцеї відбувся арт-стріт "Покоління незламних"

     Ми захоплюємося  силою духу наших Воїнів, мужністю та незламністю. Те, як вони відновлюються після травм і борються за кожен рух, — це про велику силу. Також вони щодня вчать нас того, як жити далі у суспільстві.







понеділок, 11 вересня 2023 р.

Виставка літератури "Світ казок"



        Казка для дитини – річ природна, мабуть, на землі складно знайти людину, яка б ніколи в дитинстві не чув або не читав казок. У цьому чарівному, не піддається нашим звичним людським законам, світі, можливо буквально все. Відмінною рисою даного типу народної творчості є глибока мораль, яка прихована в кожному творі. Багато літературознавці відзначають, що казки нерідко є джерелами різних історичних фактів, так як передаються усно з покоління в покоління. У казках дуже часто робиться наголос на боротьбу правди і кривди, добра і зла, сильних і слабких, і, звичайно ж, добро і справедливість завжди тріумфують.
    Казки як народна та літературна творчість
     Умовно казки можна розділити на фольклорні – найважливіший елемент народної творчості, і літературні – написані тими чи іншими письменниками. Хоча в останньому випадку в якості основи все одно береться народний фольклор, який потім переробляється і набуває форми, близькі авторові. І перший, і другий тип казок, практично завжди несе в собі відбиток чарівництва, руйнування рамок звичного сприйняття, причому, навіть якщо прямого чарівництва в самій історії немає.
    Наприклад – говорять тварини, що протистоять один одному, зазвичай, в комічній формі, не можуть бути чаклунами і не орудувати зачарованными артефактами, однак, всі ми розуміємо, що розмовляти по-людськи міркувати тварини не вміють. У той же час, є величезна кількість казок, чий сюжет заснований на різних магічних діях, причому, якщо є добрий чарівник, то неодмінно буде і злий чаклун, який йому протистоїть. Крім обов'язкового торжества добра над злом, казка, як правило, несе в собі і більш різносторонній моральний сенс, який прищеплює дитині різні добрі і корисні якості. Казки на ніч, для дітей є глибокими життєвими уроками, що відбуваються в далеких, чарівних країнах, де так хочеться опинитися.
      Казки як джерело моралі
     Дорослішаючи, людина поступово набуває поняття реальності, яке все більше міцніє в ньому і буквально витісняє віру в чари. Казки тьмяніють, втрачають свою глибину, реалізм і чарівність. 

Купити дитячі книги оптом і в роздріб в україні      Діти якоюсь частиною своєї душі вірять, що те, що відбувається в казці – можливо, що чари приховано десь дуже близько, його можна намацати рукою. І в цьому невидимому світі так хочеться залишитися, він так привабливий, що мораль, яка міститься в оповіданні, сприймається дитиною точно також – прямо, відкрито і безпосередньо.

   


Книжкова виставка "Світ казок" у Настасівському ліцеї.








понеділок, 4 вересня 2023 р.

Виставка літератури "Україна понад усе"



                Гасло українських націоналістів. «Україна понад усе!» — українське патріотичне гасло, заклик до боротьби за незалежність України.
                   В  нашій бібліотеці в тиждень Незалежності України відбулась                           тематична книжкова виставка "Україна понад усе".


 

пʼятниця, 1 вересня 2023 р.

День Знань

 


   Свято 1 вересня, День знань однаково хвилююче для дорослих та дітей. Батьків звук шкільного дзвінка переносить у шкільні, безтурботні роки, вчителів мобілізує до праці, дітей закликає до зібраності й відповідальності.
   Майже в кожного 1 вересня – День знань асоціюється зі школою та святковою лінійкою
  Сьогодні вчителі та педагоги, учні та школярі відзначають День знань. Для багатьох це особливий день, повний очікувань і надій. 
    Для першокласників 1 вересня стає особливо важливим днем, який позначає початок їхнього навчального шляху до нових відкриттів. 


 

Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць

Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць