20 березня – Всесвітній день Землі
- Головна сторінка
- Домашня сторінка
- Нормативні документи
- Візитка шкільної бібліотеки
- Правила користування бібліотекою
- Корисні посилання, онлайн розмальовки, пазли, логічні ігри для дітей
- ФЛЕШМОБ- АКЦІЯ «ЧИТАТИ- КРУТО!» 2020р
- Поради та пам'ятки учням
- Для вас, батьки!
- "Лікуємо книги"
- Сайти бібліотек України
- Сайти дитячих бібліотек
- Місячник шкільної бібліотеки 2020 рік
- День гідності та свободи 2020р.
- Крути - бій за майбутнє! 29 січня – День пам’яті героїв Крут. 2021р.
- Літературний квест "Стежка до Кобзаря" 2021р.
- Час плине, а пам'ять залишається. Небесна сотня - в пам'яті навіки! 2021р.
- «Поезія Лесі Українки – джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу» 2021р.
- "Магія Великодня" . Майстер- клас з розписування п...
понеділок, 20 березня 2023 р.
Всесвітній день Землі (20 березня)
Наша планета Земля – наш рідний дім, у якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас вдосталь можливостей і достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б, обмеженому просторі, адже вона така одна у всьому всесвіті.
четвер, 9 березня 2023 р.
Тарас Шевченко- художник слова і пензля.
Цікаві факти про Кобзаря
1. Освіта Шевченка – всього 2 класи, яку отримав у церковній приходській школі. І при цьому він створив найбільш відому книгу української класичної літератури з відомою нам назвою “Кобзар”
2. Зріст Тараса був 164, 46 см. Це відомо з формулярного списку батальонгу в Оренбурзі де проходив службу солдат Шевченко. Там зазначено, що зріст його був середнім на той час, а саме 2 аршини і 5 вершків.
3. З підручників ми бачимо Шевченка як суворого кріпацького дядька у простій шапці і кожусі. Хоча насправді в ті роки він жив у Петербурзі і вже мав доходи і тому любив одягатися модно і сучасно. Навіть є факт з записів самого Тараса, що він з задоволенням придбав за 100 рублів плащ-макінтош.
4. 15 років — так не багато поет прожив в Україні протягом свого життя. Ще коли Тарасу було 14 років він разом зі своїм паном Енгельгардтом виїхав з України, у якого був у наймах з дитинства, і потім відвідував зрідка Україну лише як гість…
5. У всьмому світі існує аж 1384 встановлених пам´ятників українському поету Шевченку, в Україні їх нараховується 1256. Інші монументи нашого кобзаря прославляють його в містах США, Бразилії, Аргентині, Китаї, Канаді, Литві, …
6. При житті Шевченка більше знали і цінували як художника, а не поета.
Україна незалежна вже не перший досяток років, але боротьба за свободу країни і за свободу кожної людини триває й досі. Щоб бути незламним та сміливо протистояти потрбен яскравий приклад для натхнення.
Звичайно одна з найкращих постатей, яка незламна, мудра і мужня – це Тарас Шевченко. Його творчість надихає, укріплює мужність, стверджує духовні сили для супротиву рабству, деградації, страху. Пророк неодноразово вказує. нам, нащадкам, що ми народ який створений для щасливого і вільного життя.
В першу чергу ми знаємо Шевченка як поета. Але ж як художник так само займає почесне місце серед найвидатніших українських майстрів образо-творчого мистеццтва. Пам’ятаймо що він був першопроходцем критичного реалізму в українському живопису і мистецтві. Він чудово й майстерно володів графікою та фарбами з пензлем.
Чимало є маловідомих але цікавих фактів про художню творчість. Наприклад. У 1835 році разом з художниками артілі Ширяєва Тарас Шевченко розписував стелі Великого театру в Петербурзі (сьогодні – Петербурзька консерваторія). Фортечний підмайстер подружився з персоналом театру і після реконструкції ходив на театральні вистави безкоштовно.
Рекордна кількість пам'ятників
1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Це друге місце за кількістю пам'ятників одній особі. Найбільше на Землі, вважають дослідники, існує монументів Ісусу Христу. Щоправда. Більшість монументів Шевченку розташовані на території України — 1256, зате майже півтори сотні розмістились у 35 країнах.
Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Шевченко прикрашає придністровські гроші
У 1995 році на території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки була введена банкнота у 50 тисяч рублів. На лицьовій стороні – портрет українського гетьмана Богдана Хмельницького, а на звороті – пам’ятник Тарасу Шевченку перед будівлею університету в Тирасполі. У 50 рублів з'явився портрет Тараса Шевченка. Купюра була зеленого кольору. Тому ”зеленими” придністровці називали не долари, а гроші з Шевченком. Остаточний сіро-зелений дизайн купюр з Кобзарем затвердили 2007 року.
Шевченко є на Меркурії
У 1973-1975 роках автоматична станція "Марінер-10" тричі пролітала поблизу Меркурія і вперше провела його фотографування з близької відстані. Було виявлено, що поверхню планети покривають кратери різних розмірів. За правилами Міжнародного астрономічного союзу їх назвали в честь художників, музикантів, письменників і поетів. Таким чином один із 300 кратерів Меркурія отримав ім'я нашого Тараса Григоровича. Діаметр кратера Шевченко – 137 кілометрів.
Твори Шевченка перекладені на мову есперанто
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Серед них — японська, корейська, арабська і міжнародна мова есперанто. Найбільше перекладів було здійснено російською, німецькою, польською, англійською мовами.
Образ Шевченка часто малюють у вигляді такого собі вусатого чолов’яги у шапці і свиті. Дослідники біографії митця не погоджуються з таким однобоким трактуванням його постаті. Так, Шевченко був у душі демократ, і не любив надмірної пишності. Втім, під час життя у Петербурзі, коли він став модним портретистом і почав заробляти добрі гроші, Шевченко одягався досить модно. Зокрема, у своєму щоденнику він написав про особливе задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша, який тоді коштував 100 карбованців. (Для порівняння – працюючи в археологічній комісій Шевченко заробляв 150 карбованців на рік).
Також у бібліотеці була проведена інформаційна хвилинка, та створена виставка до річниці Тараса Григоровича Шевченка.
Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць
-
Цікаві факти про мову. Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і в...
-
Сьогодні, 29 листопада, виповнюється 245 рік з дня народження Григорія Квітки-Основ’яненка – класика української літератури, громадськ...
-
10 цікавих фактів про День Соборності України Сьогодні відзначають 102-гу річницю проголошення Акту Злуки, що увінчав соборницькі прагненн...
-
21 століття прийнято вважати ерою нових технологій і стрімкого розвитку в сферах науки, техніки, мистецтва. Але традиційні історичні здобу...