субота, 26 листопада 2022 р.

"Ніхто не забутий, ніщо не забуте"


          

            "Ніхто не забутий,   ніщо не забуте" 

      У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Наймасштабнішим з них був голодомор 1932-1933 років.

     Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні і в судовому порядку.

      Історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином влада хотіла упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності.

      Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

Голодомор у фільмах і книжках

       Першим художнім твором про Голодомор став роман "Марія" Уласа Самчука, написаний одразу після подій 1933 року. Автор присвячує свій роман "матерям, що загинули голодною смертю на Україні в роках 1932-1933".

      У романі-хроніці описана трагедія України після 1917-го року - через трагедію однієї жінки. Його вважають одним з найкращих творів про історію українського народу у ХХ столітті.

      У 1962 році в діаспорі вийшов "Жовтий князь" Василя Барки. В основі твору - власні спогади автора, який у молодості опинився на межі голодної смерті. Олесь Янчук у 1991 році зняв за романом фільм "Голод-33".

      У 1981 році у США вийшли мемуари українського дисидента та радянського генерала Петра Григоренка, в яких він дуже детально описав жахи голоду та механізми його впровадження на Херсонщині та всій Україні.

      Одним із найґрунтовніших досліджень на тему голодомору стали "Жнива скорботи: радянська колективізація і голодомор" - праця британського дипломата, історика та літератора Роберта Конквеста, яка вийшла 1986-го року.

       На зорі незалежності України у 1990 році ЦК Компартії України дозволив публікацію книжки "Голод 1932-1933 рр. в Україні: очима істориків, мовою документів". Тираж видання був усього 2,5 тис. примірників і воно стало бібліотечним раритетом.

     "Червоне намисто" (2013) — це короткометражний фільм, який може переглянути кожна дитина. Сюжет заснований на реальній історії 7-річної дівчинки Антоніни, яка пережила недитяче випробування голодом у 1932-1933 роках. Фінал стрічки оптимістичний, можна переглядати разом з дітьми.

     У 2019 році на замовлення Міністерства інформаційної політики створили мультфільм "Голодний дух". Попри анімаційні засоби передачі теми Голодомору, психологи попереджають, що дітей можуть налякати деякі сцени.

     Канадський фільм "Гіркі жнива" (Bitter Harvest) (2017) розповідає про історію кохання в розпал Голодомору 1932—1933 років. Стрічка стала першим англомовним художнім фільмом про Голодомор. Прообразом головної героїні фільму стала матір режисера Джорджа Менделюка, яка у пошуках хліба дійшла з Харкова до Львова.

     Фільм "Містер Джонс" (в українському прокаті "Ціна правди") розповідає про історію боротьби британського журналіста Гарета Джонса за правду про Голодомор.






неділя, 20 листопада 2022 р.

21 листопада ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ.

       День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

     Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

      Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

    У школі  з дітьми проводились позакласні заходи. Учні мали змогу послухати презентації щодо історію цього дня,першопричини, значення для українського народу.







середа, 9 листопада 2022 р.

9 листопада- День української писемності та мови.



9 листопада у День української писемності та мови відбувся Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022, який об‘єднав учнів та вчителів нашої школи.




       У шкільній бібліотеці в честь дня писемності відбулась мовна вікторина  для учнів 3-4 класів. Учні віповідали на питання, і мали змогу отримати багато корисної інформації щодо знання рідної мови.

    Діти були нагороджені медалями та  грамотами за активну участь у вікторині.






неділя, 6 листопада 2022 р.

Нагородження переможців літератуної премії


      Шкільною літературною премією «Настасівський Пегас», відзначили учнів 5-11 класів КЗ «Настасівський ЗЗСО».
Переможцями стали учень 5 класу Ігор Москаль, та учениця 6 класу Ольга Михайленко.

Твори переможців шкільної літературної премії «Настасівський Пегас» були опубліковані в спеціальному збірнику та були передані в фонд нашої шкільної бібліотеки .


Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць

Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць