пʼятниця, 28 січня 2022 р.

Виставка "Бій під Крутами. Пам'ятаємо "


      29 січня – пам’ятний день в історії України. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.

      Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.




середа, 26 січня 2022 р.

Фотовиставка "Зимуючі птахи України"

 

                            Зимуючі птахи України

      Взимку пташкам, що живуть просто неба, важко знайти їжу, однак допомогти їм може кожен. Змайструвати годівничку можна навіть з порожньої пляшки, а поживний корм знайдеться у кожній домівці.

     Пташкам не стільки страшний холод, як голод. Голубам чи галкам не складно знайти собі їжу, бо вони харчуються рештками їжі, тоді як маленьким пташкам, які зимують у селах та великих містах України, деколи буває нелегко. Показуємо, яких пташок можна побачити під час зимових прогулянок





  











Як зробити годівничку та що туди класти?

     Найпростіше, як можна допомогти пташкам взимку, це насипати насіння у годівничку. Як її правильно зробити? Це може бути порожня пластикова чи картонна пляшка з-під води чи молока, у якій ви виріжете віконечко. Краї вирізаних віконечок обов’язково треба заклеїти скотчем чи пластирем, щоб пташки не порізались об гості краї.

       Такі годівнички – це найпростіший варіант, який ви можете зробити з підручних матеріалів і залучити до цього дітей. Великі та відкриті годівниці краще не робити, оскільки корм з них часто з’їдають голуби, у яких і так немає проблем з їжею, а маленькі пташки залишатимуться ні з чим.


субота, 22 січня 2022 р.

Тиждень соборності України (2022)

               

     22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
       Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча.
     Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.
Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення.
     Акт Злуки 22 січня 1919 року увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.
   Ідея соборності України була ключовою для наступного покоління учасників українського визвольного руху у XX столітті.
      22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.
       Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.
       Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.



неділя, 16 січня 2022 р.

"Кіборги- нескорені українці"

       

       

Сьогодні – Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів”. Україна вшановує захисників Донецького аеропорту.

  За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників ДАПу назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.

16 січня з ініціативи самих Кіборгів, які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів.
Оборона Донецького аеропорту вже увійшла в історію України. Ця героїчна оборона, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.Всі ці дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.
21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.За стійкість, безстрашність і непереможність захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.
Слава Україні!!! Героям слава!!!
Пам’ятаємо!!! Шануємо!!!

Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць

Бібліотека — це тисячі книжок, журналів і… таємниць